صفحه اصلی فید ارتباط با ما
فارسیالعربیهEnglish

   

جام زهر

عزّت فقط در جنگ و موشک نیست!

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آیت الله هاشمی رفسنجانی، در متن کامل این حاشیه نگاری آمده است:

مصاحبه صریح هاشمی درباره جنگ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آیت الله هاشمی رفسنجانی، متن کامل این مصاحبه در پی می آید:


سانسور هاشمی برای تحریف دفاع مقدس!

البته آقاي هاشمي در همه مسائل از امام نظرخواهي مي كرد. درباره آينده جنگ؛ پيشبرد آن و بعضي از مسائل مربوط به جنگ تصميمات ايشان با مشورت با امام همراه بود. تاجايي كه سال 62 بعد از گرفتن اين حكم وقتي مي خواست براي جلسه با فرماندهان به خوزستان برود ابتدا مسائلي را با امام مطرح كرد كه در خاطرات سال 62 ايشان آمده است.


جیره خوارانی که مدعی جام زهر امام(ره) شدند

قطعنامه‌ای که حضرت آیت الله خامنه‌ای درباره آن گفت: «شورای امنیت به خاطر این‌که در دست قدرتهای بزرگ بود و آنها هم پشت سر رژیم عراق بودند، تا آخر هم هیچ‌وقت نسبت به جنگ یک موضع کاملاً عادلانه نگرفت؛ تا این‌که در این اواخر، آن هم با زحمات زیاد و با تلاشهای فراوانی که از همه طرف کشیده شد، قطعنامه‌ 598 از شورای امنیت صادر شد.»


آیا سپاه دنبال جنگ بعد از پذیرش قطعنامه بود؟

بنابراین در طول پذیرش و پس از پذیرش قطعنامه، مذاکره مستقیم با عراق نداشتیم. اما جولای 1990 (سه هفته پیش از حمله صدام به کویت)، عراق یک کانال جدید باز کرد. «برزان تکریتی» برادر صدام که سفیر عراق در«ژنو» بود با آقای سیروس ناصری تماس گرفت و گفت برادرم پیامی دارد. پیامش این بود که هرچه شما بخواهید، ما قبول داریم. مشخص بود که صدام می‌خواهد از سمت ایران، اطمینان خاطر پیدا کند.


پذیرش قطعنامه، روز شجاعت امام(ره) بود

- خوشا به حال شما ملت، خوشا به حال شما زنان و مردان، خوشا به حال جانبازان و اسیران و مفقودین و خانواده های معظم شهیدان و بدا به حال من که هنوز مانده ام و جام زهرآلود قطعنامه را سرکشیده ام...

- من باز می گویم قبول این مساله برایم از زهر کشنده تر است ولی راضی به رضای خدایم و برای رضایت او این جرعه را نوشیدم...

-گمان نکنید من در جریان کار جنگ و مسوولان آن نیستم.مسوولان، مورد اعتماد من هستند. آنها را از این تصمیمی که گرفته اند شماتت نکنید که برای آنان نیز سخت و ناگوار بوده است.»


نظر رهبری درباره نوشیدن جام زهر

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آیت الله هاشمی رفسنجانی ؛ گزیده ای از بیانات رهبر معظم انقلاب در همین ارتباط بدین شرح است :

۲۷ تیر ۶۷

شجاعت رهبری کشور و انقلاب را، آن قدرت و صلابت معنوی و شجاعت روحی و اخلاقی که در یک لحظه یک موضعی را بخاطر مصلحت و اسلام و مسلمین اتخاذ می‌کند و اعلام می کند که دنیا در مقابل این موضعگیری ‌متحیر می‌ماند. این شجاعت از شجاعت در جنگ بالاتر است این شجاعت اخلاقی و روحی است که کمتر کسی از بزرگان عالم این قدر توانسته است آن را در اعمال و رفتار خود نشان بدهد.

۱۱ فروردین ۶۸


"نوبت جام زهر به هاشمی رسید"

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آیت الله هاشمی رفسنجانی، در این کلیپ روایتی از تقاضاهای مستمر مردم به رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام  و حجت الاسلام سید محمد خاتمی برای ثبت نام در انتخابات آمده است که در نهایت منجر به حرکت تاریخی و بی بدیل آیت الله هاشمی رفسنجانی در ساعت 17:30 روز شنبه بیست و یکم اردیبهشت ماه سال 1392 گردید. 

پخش تصاویری از دیدارهای آیت الله هاشمی رفسنجانی و حجت الاسلام سید محمد خاتمی به همراه حرفهای مردم و روایت دکتر صادق زیبا کلام از بخشهای متفاوت ومنتشر نشدۀ در کلیپ "ساعت 17:30" است.


روایت ثبت نام هاشمی در انتخابات ٩٢

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آيت‌ الله هاشمی رفسنجانی، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام اينگونه آن تصميم بزرگ را شرح مي‌دهد: "من ترديدي نداشتم كه اگر بيايم؛ راي دارم. البته. ترديد داشتم كه در مراحل مختلف بگذارند همه‌چيز به صورت طبيعي پيش برود. ولي من كار خودم را كرده بودم و اگر مي‌آمدم؛ كافي بود. البته وظيفه‌ام را انجام دادم و به تقاضاهاي مردم جواب منفي ندادم كه اين برایم مهم بود".


نیویورک آغاز دوباره عزّت ایران بود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آیت الله هاشمی رفسنجانی، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در این دیدار با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای 8 سال دفاع مقدس تاکید کرد: سرنوشت مشابه صدام و منافقین تحقق وعده نصرت الهی بود.