صفحه اصلی فید ارتباط با ما
فارسیالعربیهEnglish

   

صراحت نامه

عده ای به نام مقاومت، جیب مردم را زدند!

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آیت الله هاشمی رفسنجانی، گزیده سخنان رئیس جمهور به نقل از

«صراحت هاشمی» برای مصلحت مردم

بازخوانی مجدد بخشهایی از این مصاحبه در پایگاه اطلاع رسانی آیت الله هاشمی رفسنجانی در حالی که بیش از 3 سال از انجام آن می گذرد و متن کامل آن هم در سایت ماهنامه مدیریت ارتباطات قابل مشاهده است آنقدر مورد توجه رسانه ها قرار گرفت که یکی از روزنامه های صبح پنج شنبه 11 مهر 92 عکس و تیتر یک و روزنامه کیهان یادداشت روز یکی از روزهای اول هفته خود را به آن اختصاص داده و

امام موافق حذف مرگ بر آمریکا بودند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آیت الله هاشمی رفسنجانی، در این بخش از کتاب صراحت نامه آمده است:


روایت متفاوتی از صراحت نامه هاشمی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آیت الله هاشمی رفسنجانی ، ایشان در بخش متفاوتی از این کتاب آورده اند:

...شعار مرگ بر فلانی را نمی‌پسندم. مرا یک اصل قرآنی به این روحیه رسانده است. قرآن از زبان خداوند به مسلمانان صدر اسلام که به بت‌ها فحش می‌‌دادند – بت که مهم نیست - می‌‌گوید: «حق ندارید به بت‌های آنها فحش بدهید؛ و لا تسّب الذین یدعون من دون الله» می‌‌فرماید: «بت‌ها را سب نکنید، چون آنها هم متقابلاً به خدا بد می‌‌گویند و باعث گمراهی بیشتر آنها می‌‌شوید.


از نوشتن هیچ نامه ای پشیمان نشدم

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آیت الله هاشمی رفسنجانی در بخش هایی ازمصاحبه کتاب منتشر نشده "صراحت نامه " آمده است :

* آقای هاشمی! در جایی از این گفت‌وگو به قدرت خطبه‌های نماز جمعه اشاره کردید. قدرت نامه به عنوان یک ابزار ارتباطی نیز همین‌قدر زیاد بوده است. شما در تاریخ انقلاب نامه‌نگاری‌های زیادی انجام داده‌اید. فرض بفرمایید در این یک‌ ساله گذشته، چقدر درباره نامه حضرت‌عالی به رهبری صحبت شد! چقدر در موردش نقد شد! تحلیل شد! شما به عنوان یک مدیر ارشد، قدرت نامه را چگونه می‌بینید؟